zpět na články

 

3. dubna 2017

Dornova metoda

 

Dornova metoda

Naučím Tě, co dělat, abys mě nepotřeboval (Dieter Dorn)

Během rekvalifikačního kurzu jsme velmi často hovořili i o dalších technikách a jednou z těch co mě hodně zaujala byla právě Dornova metoda.

Jedná se jemnou mobilizační techniku pro nápravu pohybového aparátu s aktivní účastí klienta. Tedy vy se hýbete a masér či terapeut vyvíjí patřičný protitlak, který pomáhá vrátit vaše klouby a obratle na své místo.

Proč je to třeba? Vlivem toho jak žijeme, jak se hýbeme či nehýbeme si více či méně vysunujeme klouby z jejich správné pozice. Jelikož tělo na to reaguje, aby udrželo vzpřímený postoj, tak samo o sobě posune další kloubní spojení (vysunutí stehenní kosti z kyčelního kloubu má přímý vliv na posun jednotlivých obratlů zad i na posun v SI skloubení). Toto může způsobovat bolesti v oblasti zad, ale i nohou apod.

Jak postupuji já? Vlivem mé skvělé mentorky, Marcelky Gregorové, jsem si vytvořila vlastní koncept používání této metody. Vždy klientovy rozmasíruji záda a šíji, protože pokud uvolním zatuhlé svaly podél páteře a kloubů, tak se lépe pak dostanu k jednotlivým obratlům a tato metoda je efektivnější v nápravě.

Naučím vás jak si doma pomoci sami a vrátit si klouby na své místo.

Vše končím pro páteř velmi prospěšnou a výživnou Breussovou masáží.

Po absolvování Dornovi metody je nutné mít klidový režim, zvýšit příjem tekutin, zejména vody a nevystavovat se přímému slunci nebo soláriu (díky použití třezalkového oleje).

Budu se těšit na setkání s vámi

Dagmar